Suvised sündmused

Kaisa Murutar

Fresko avas suvehooaja Pärnus jäätisepäeval!

Ilmateate kiuste oli laupäeval tegelikult tore ilm ja jällegi üks õppetund. Pärnus toimus nimelt Rõõmsate Laste Festivali eelüritusena jäätisepäev. Ja tuleb tunnistada, et ma läksin ikka päris kõva eelaramusega sinna. Esiteks lubas kehva ilma, teiseks kestis üritus vaid neli tundi. Külmiku pakkimine ja transportimine, abi leidmine müümiseks, enda kohalevedamine ja laste hoidmise korraldamine on aeganõudev. Pakkisin külmikusse üsna minimaalse varu jäätiseid. Brändijäätist igaks juhuks ei võtnud, et ikkagi lasteüritus või nii.

Olime Annaga ilusti kell 11 kohal, külmiku transport oli tellitud 11.15-ks. Pool 12 polnud veel kippu ega kõppu, teiste müüjate letid olid Martensi väljakul juba ammuilma üles seatud ja äri õitses. Kui mina siis lõpuks transpordifirma autojuhi toru otsa sain, selgus, et too on umbvenelane. Ma sain tema pikast ja natuke ärritunud monoloogist aru vaid sellest osast, kus ta ütles, et "u menja zdjess etot holodilnik" ja seletasin selges eesti keeles, et tulgu Port Arturi juurde. Ja kae, viis minutit hiljem oligi ta Port Arturi ja Martensi väljaku vahelisel sõiduteel mõlemad suunad kinni parkinud ja asus külmikut maha laadima.

Kui külmik paigas, jõudsin ma vaevu katte pealt ära tõmmata, kui esimene klient platsis oli ja jäätist nõudis. Ning teadagi, kui juba üks kunde midagi ostab, on teised kohe riburadapidi järel. Nii ma siis püüdsin seal samal ajal külmikut lahti pakkida (kogu muu mudru, nagu topsid, lusikad, jäätisekulbid, salfad, pikendusjuhe jmt oli ka seal sees) ja jäätist serveerida. Anna, kes mul seekord esmakordselt abis oli, maadles minu selja taga harkjala ja tahvliga, mille me kohapeal leiutasime ja mis nüüd tahtis lendu tõusta ja koost laguneda samal ajal.

Oluliselt rahulikumaks terve ürituse aja ei läinudki. Huvilisi oli palju ja umbes kella kaheks olime oma lahtise jäätise varud laias laastus realiseerinud.

Pärnu näitas end seekord niisiis eriliselt positiivsest küljest.

 

Päeva lõpuks muidugi selgus, et kommunikatsioonierrori tulemusel oli autojuht padavai Tallinna poole ajama pannud kohe hommikul, seega olime seal Pärnu kesklinnas sõiduauto ja jäätisekirstuga. Läbirääkimiste tulemusel seisab Fresko külmik jätkuvalt Pärnu Keskuse aatriumis ja ootab äraviimist. Pärnu inimesed on ikka lahked ja abivalmid. Tänu!


Edasine suvekava on Fresko tiimil aga veel lahtine. Kus me teiega kohtuda võiksime, head inimesed?

Eelmine
Milleks meile suhkur?

Lisa kommentaar

Email again: