Hei, tulid siia jäätist otsima?

E-poodi meil veel pole, aga palun loe edasi, sest meil on sulle midagi olulist öelda. 

Fresko jäätiste tootmises on hetkeks väike paus, sest oleme pakendeid vahetamas ja olgem ausad, pärast sellist suve väärime igati võimalust hetkeks jalad seinale heita. Lubame, et juba varsti saad kauplustest jälle Freskosid. Kui jäätiseisu silmanägemist tahab võtta, võta ühendust, sest kapis meil midagi ikka veel leidub.

Aga tead ju, kuidas mõte lippama hakkab, kui talle ainult hetkeks asu anda. Nii oleme meiegi nüüd järeldusele jõudnud, et jäätisevalmistamisega piirdumine ainult kammitseb meid. Meil on suurepärane tiim, palju häid mõtteid ja kirg taimse toidu vastu. Ja vahel äng, sest kõike peab ise tegema - poodides pole pooli asju. Ettevõtlikud inimesed teatavasti ei vingu eriti pikalt, vaid, arvasid ära - võtavad midagi ette. Nii on Fresko nüüd jõudusid ühendamas Vapra Oa ja Gööki tiimiga, et kamba peale Tartusse üks eriti äge AINULT TAIMSET TOITU valmistav köök rajada ja kõigi oma ideedega taimetoiduskeenet rikastada. Väga oodatud on ideed ja soovid, mis just SINU meelest poodidest veel puudu on. Palun kirjuta meile.

Ühendatud ettevõtte eesmärgiks saab olema esmalt Eesti kaupluste taimetoiduvalikut rikastada ja seejärel välisturgudele lisaks missioonitundele ka raha teenima minna. Otsime nende lennukate ideede teostamiseks kaaslasi. Meil on kindlasti vaja ärialaseid mentoreid, meeskond võiks täieneda inimeste võrra, kel meiega sama maailmavaade ja tahe ISE midagi ära teha - ootame igasuguse pagasiga inimesi. Lisaks otsime RAHA, seega kui sa oled suuremat või väiksemat sorti investor või tead kedagi, kes võiks tahta meie tegemistele õla alla panna, võta palun ühendust, räägime lähemalt. Väiksemat sorti investorid võivad silmad lahti hoida ka selles osas, et kinnitamata andmetel lööme üsna pea laineid ühisrahastuses. 

TAIMETOIT ON TULEVIK, toome selle tuleviku koos lähemale! 


Kõik ideed on veel väga värsked, lubame, et kirjutame peagi täpsemalt blogis ja täiendame jooksvalt sotsiaalmeediat ja siinset lehte. Ära siis võõraks jää! :)

Suvised sündmused

Kaisa Murutar

Fresko avas suvehooaja Pärnus jäätisepäeval!

Ilmateate kiuste oli laupäeval tegelikult tore ilm ja jällegi üks õppetund. Pärnus toimus nimelt Rõõmsate Laste Festivali eelüritusena jäätisepäev. Ja tuleb tunnistada, et ma läksin ikka päris kõva eelaramusega sinna. Esiteks lubas kehva ilma, teiseks kestis üritus vaid neli tundi. Külmiku pakkimine ja transportimine, abi leidmine müümiseks, enda kohalevedamine ja laste hoidmise korraldamine on aeganõudev. Pakkisin külmikusse üsna minimaalse varu jäätiseid. Brändijäätist igaks juhuks ei võtnud, et ikkagi lasteüritus või nii.

Olime Annaga ilusti kell 11 kohal, külmiku transport oli tellitud 11.15-ks. Pool 12 polnud veel kippu ega kõppu, teiste müüjate letid olid Martensi väljakul juba ammuilma üles seatud ja äri õitses. Kui mina siis lõpuks transpordifirma autojuhi toru otsa sain, selgus, et too on umbvenelane. Ma sain tema pikast ja natuke ärritunud monoloogist aru vaid sellest osast, kus ta ütles, et "u menja zdjess etot holodilnik" ja seletasin selges eesti keeles, et tulgu Port Arturi juurde. Ja kae, viis minutit hiljem oligi ta Port Arturi ja Martensi väljaku vahelisel sõiduteel mõlemad suunad kinni parkinud ja asus külmikut maha laadima.

Kui külmik paigas, jõudsin ma vaevu katte pealt ära tõmmata, kui esimene klient platsis oli ja jäätist nõudis. Ning teadagi, kui juba üks kunde midagi ostab, on teised kohe riburadapidi järel. Nii ma siis püüdsin seal samal ajal külmikut lahti pakkida (kogu muu mudru, nagu topsid, lusikad, jäätisekulbid, salfad, pikendusjuhe jmt oli ka seal sees) ja jäätist serveerida. Anna, kes mul seekord esmakordselt abis oli, maadles minu selja taga harkjala ja tahvliga, mille me kohapeal leiutasime ja mis nüüd tahtis lendu tõusta ja koost laguneda samal ajal.

Oluliselt rahulikumaks terve ürituse aja ei läinudki. Huvilisi oli palju ja umbes kella kaheks olime oma lahtise jäätise varud laias laastus realiseerinud.

Pärnu näitas end seekord niisiis eriliselt positiivsest küljest.

 

Päeva lõpuks muidugi selgus, et kommunikatsioonierrori tulemusel oli autojuht padavai Tallinna poole ajama pannud kohe hommikul, seega olime seal Pärnu kesklinnas sõiduauto ja jäätisekirstuga. Läbirääkimiste tulemusel seisab Fresko külmik jätkuvalt Pärnu Keskuse aatriumis ja ootab äraviimist. Pärnu inimesed on ikka lahked ja abivalmid. Tänu!


Edasine suvekava on Fresko tiimil aga veel lahtine. Kus me teiega kohtuda võiksime, head inimesed?

Eelmine
Milleks meile suhkur?

Lisa kommentaar

Email again: